186 hráčů z 13 různých zemí hrajících v 6 kategoriích. To je jen jeden ze způsobů jak shrnout Konopiště Amateur Open 2023 presented by Discmania. Pravdou ale je, že konopišťský zámecký park minulý týden napsal tolik různých příběhů, že snad ani není možné je všechny popsat. Je to zkrátka něco, co musíte zažít z první ruky.

Naši stavěči strávili na Konopišti skoro 3 týdny. Aby připravili hřiště, vše posekali a dali park do co možná nejlepší kondice. Nehledě na vítr, vedro, cokoli. Hřiště bylo připraveno a my také. A hráči jakbysmet.

Souboj leváků v MA1

Ano, přiznáváme. Konopišťské hřiště je levácké. Ale to co se událo jsme vůbec nečekali. Karla Vahar z Estonska zahrál v prvním kole -5 a všem soupeřům ukázal, že si jde pro svou odměnu. Divokou kartu na EuroTour Konopiště Open, které proběhne tento týden a obdrží ji nejlepší muž na turnaji.

Jde o první kolo s ratingem nad 1000, které jsem v životě zahrál.

Karla Vahar o svém prvním kole

Před druhým kolem se jej ještě zvládlo držet několik různých hráčů, všichni ale v průběhu druhého kola odpadli. Lead card se ve třetím kole skládala z těchto hráčů: Karla Vahar (Estonsko, levák, -6), Tom Grobecker (Německo, forehanďák, -1), Christian Plesker (Německo, -1) a Tomáš Mozola (Slovensko, levák, par). Závěr konopišťského příběhu byl za rohem.

Vahar měl před finálovým kolem solidní 5hodový polštář, ale ve hře Toma Mozoly něco zapadlo do sebe a od začátku kola ukazoval, že o výhru se ještě svede pořádná mela. Estonce dohnal na 10. jamce a od té doby se přetahovali tam a zpět. Mozola proměnil několik puttů z kruhu 2, aby na Vahara získal pár hodů. Dostal se před něj. Pak jej Estonec dohnal krásným birdiečkem na 17. jamce. Před osmnáctkou na tom byli stejně. Vahar hodil do kruhu 2 mezi stromy, Mozola na kraj kruhu 1. Vahar zaútočil vším, co měl, ale bohužel koš přehodil a neproměnil ani comebacker. Mozola si přihodil, položil disk do koše a stal se vítězem prvního Konopiště Amateur Open presented by Discmania! Tome, moc gratulujeme!

Play-by-play video z finálového kola kategorie MA1 bude časem publikováno na YouTube kanále IGRA Discgolf: https://www.youtube.com/@IGRAczDISCGOLF.

Česká bitva v FA1

Češky, do toho! Výsledky 1. kola mluvily jasně. Dobrá vzdálenost je na hřišti, jehož krátký layout meří skoro 3 kilometry, docela důležitá věc. A proto byly vepředu ty nejdelší hráčky. Barbara Ráčková (ČR, +4), Kristýna Jurčíková (ČR, +5), Teresa Poučová (ČR, +8) a Jarmila Havířová (ČR, +11) tvořily lead card druhého kola. Nicméně rychle vyšlo najevo, že skutečná bitva proběhne mezi prvním a druhým místem. Ráčková s Jurčíkovou se v průběhu druhého kola neustále přetahovaly a nikdy se ani jedné nepovedlo odskočit o více, než jeden hod. Barbara nakonec zapsala +6 a Kristýna +4, takže si před finálovým 3. kolem vyměnily místa.

Ani jedné z nich se zrovna nepovedla 1. jamka třetího kola, ale mladší Jurčíkové se rychle podařilo svou hru vyčistit, zapsala krásné birdie na jamce číslo 6 a brzy Ráčkové odskočila o několik hodů. Té se totiž v neděli příliš nedařilo. Po dalším solidním kole 12letá supertalentka z Nového Jičína – Kristýna Jurčíková – zvítězila na prvním Konopiště Amateur Open 2023 presented by Discmania o 11 hodů před druhým místem a zasloužila si divokou akrtu na EuroTour Konopiště Open, které proběhne tento týden.

Play-by-play video z 2. kola kategorie FA1 bude časem publikováno na YouTube kanále IGRA DIscgolf: https://www.youtube.com/@IGRAczDISCGOLF.

Díky Tomovi Valíkovi z proDiscgolf.cz za natočení a zpracování tohohle videa.

Vítězové a kompletní výsledky

Jak už bylo řečeno, dohromady se soutěžilo v 6 kategoriích a dlužíme vám vítěze těch ostatních, zde jsou:

  • MA1: Tomáš Mozola (Slovensko)
  • MA3: Piotr Lisowski (Polsko)
  • MA40: Pavel Částek (Česká republika)
  • FA1: Kristýna Jurčíková (Česká republika)
  • FA3: Katrin Ellmaier (Německo)
  • MJ15: Nikolai Wotan Heel (Rakousko)

Kompletní výsledky turnaje jsou zde: https://www.pdga.com/tour/event/65107

Fotografie z 2. kola: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.632466442247738&type=3

Fotografie z 3. kola: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.633460492148333&type=3

0

Related Posts

Konopiště Open Instagram

{"error":{"message":"Error validating access token: Session has expired on Wednesday, 17-Jan-24 06:50:31 PST. The current time is Saturday, 20-Jul-24 08:03:37 PDT.","type":"OAuthException","code":190,"fbtrace_id":"AWi4xp8rZ1qLYbBrfnAV5c3"}}

Discgolf v České republice

Na konci roku 2010 nám do životů vstoupil discgolf. A my se okamžitě zamilovali. Vzali jsme si za cíl udělat z discgolfu příští český národní sport. V průběhu let jsme na to nezapomínali – postavili jsme přes 70 discgolfových hřišť, zorganizovali desítky turnajů a naučili házet tisíce discgolfistů. Očividným dalším krokem bylo dostat český discgolf do celosvětového povědomí pomocí velkého mezinárodního turnaje. Na scénu přichází Konopiště Open.

Organizátor

Hlavní partneři

Partneři