O akci

Turnaje Konopiště Open 2023 jsou dvěma prestižními mezinárodními akcemi, kterých se zúčastní přes 350 sportovců z Evropy i z USA. Uskuteční se ve dvou termínech – amatérský turnaj proběhne 9. až 11. června 2023, profesionální turnaj EuroTour pak 16. až 18. června 2023. Oba turnaje se uskuteční na stejném dočasně vybudovaném discgolfovém hřišti Franz Ferdinand v zámeckém areálu Konopiště nedaleko Benešova. Konopišťské discgolfové turnaje mají tradici už od roku 2013, kdy zde proběhlo Mistrovství České republiky. Od té doby každoročně rostou, již zde proběhly turnaje Disc Golf World Tour, EuroTour, PDGA Major i Mistrovství Evropy.

Hlavním organizátorem turnaje je Česká asociace discgolfu z.s.

Organizační tým je složený ze zástupců České asociace discgolfu a členů discgolfových klubů, kteří se na organizaci velkých turnajů na Konopišti podíleli v minulosti nebo se v minulých letech mistrovství Evropy přímo zúčastnili. S organizací akce bude přímo na místě vypomáhat přes 50 osob. V rámci organizace akce také úzce spolupracujeme s Městem Benešov.

O discgolfu

Discgolf je hra s létajícím talířem, která vychází z pravidel klasického golfu, jen místo holí a míčku se hraje s diskem a místo jamek jsou na hřišti umístěny speciální discgolfové koše. Cílem hry je dopravit disk neboli létající talíř z místa výhoziště do koše na co nejmenší počet hodů. Kdo obejde celé hřiště s nejnižším počtem hodů se stává vítězem. Discgolfové hřiště má obvykle 9 nebo 18 jamek. V České republice je v současné době přes 140 pevných discgolfových hřišť a další se staví. V České republice se každoročně pořádá uskutečnilo více než 250 turnajů a výrazně stoupá i počet členů České discgolfové asociace.