Historie

Kořeny discgolfu na Konopišti sahají až do roku 2013, kdy se zde odehrál první discgolfový turnaj. Od té doby jich proběhlo nespočet, od finále místní HrajDiscgolf Tour, přes PDGA Major až po Mistrovství Evropy.

Duben 2013

Mistrovství České republiky: Konopiště Open 2013

Prvního konopišťského turnaje se zúčastnilo 54 hráčů z ČR i z okolních států. Hrálo se ještě na starém layoutu hřiště, předtím, než si jej vzal do vínku Jussi Meresmaa. Výsledky turnaje jsou zde, video z turnaje tady.

Květen 2014

PDGA B: Konopiště Open 2014

První PDGA B turnaj v České republice. Od začátku jsme tušili, že má konopišťský zámecký park obrovský potenciál a právě proto jsme tamní turnaje chtěli každoročně posouvat dál. Výsledky najdete tady, video pak tu.

Květen 2015

EuroTour: Konopiště Open 2015

Teprve s tímto turnajem se do Konopiště pořádně vložila Discmania a Jussi Meresmaa. Hřiště prošlo kompletním redesignem, aby odolalo i o několik úrovní lepším dovednostem severských discgolfistů a hostilo první turnaj EuroTour v historii ČR. Výsledky turnaje jsou zde, video z turnaje tady.

Květen 2016

Disc Golf World Tour: Konopiště Open 2016

Nový rok, nová tour. DGWT byla celosvětovou sérií nejprestižnějších turnajů, která měla dva hlavní cíle: konečně discgolf doopravdy medializovat a rozvinout ho i na novějších trzích. Třeba v České republice. Výsledky turnaje jsou tu, video z turnaje třeba zde.

Květen 2017

Disc Golf World Tour: Konopiště Open 2017

DGWT pokračuje a s ní samozřejmě také Konopiště Open. Do ČR toho roku dorazilo ještě více hráčů ze světové špičky. Nechyběl Paul McBeth, Simon Lizotte, Ricky Wysocki ani Nate Sexton. Výsledky turnaje jsou tu, video z turnaje třeba zde.

Červenec 2018

PDGA Major: Konopiště Open 2018

Konopišťské turnajové hřiště Franz Ferdinand svou typologií od počátku zvýhodňovalo nejdelší hráče. Svým vitězstvím to v roce 2016 prokázal Simon Lizotte a v roce 2018 to ještě potvrdil Eagle McMahon. V obrovské konkurenci zvítězil o parník. Výsledky turnaje jsou tu, video z turnaje pak tady.

Srpen 2021

EDGF Mistrovství Evropy v discgolfu 2021

Po roční dobrovolné pauze a pak ještě jedné nucené covidové pauze se konopišťským zámeckým parkem v srpnu 2021 znovu rozezněly řetězy. Spojené Mistrovství Evropy pro hlavní kategorie, juniory i mastery přilákalo ty nejlepší discgolfisty z 26 evropských států. Výsledky jsou tu: EDGC, EMDGC, EJDGC, video například tady.

Červen 2023

EuroTour Konopiště Open 2023

Další kapitola konopišťské discgolfové pohádky se začne psát v červnu roku 2023. Chcete-li se stát její součástí, ať už jako hráč turnaje EuroTour, amatérský hráč, dobrovolník, partner či divák, na tomhle webu najdete vše, co potřebujete vědět. Vážíme si vaší přízně!