Konec! Evropa zná své discgolfové Mistry pro rok 2021. Uprostřed romantického parku Konopiště, v snad až příliš slunečném srpnovém dni, padla poslední birdie, naposledy se úspěšně zaputtovalo a naposledy se ozval potlesk za skvělý výkon. EDGC je u konce. Pro všechny skončilo několik nezapomenutelných dní plných fandění, napětí a očekávání.

Kdo tedy z letošního turnaje odjede spokojený až nejspokojenější? Koho si zapíšeme do naší discgolfové paměti? 

Začneme kategorií, která je díky všem známým důvodům nejsledovanější a nejnapínavější. Jen málokdo by totiž předpokládal, že boj o medaile v této kategorii – MPO – proběhne v klidu, bez správného sportovního vzrušení. Už od druhého kola bylo téměř jasné, že největším favoritem je Niklas Anttila (-43). Ten se prvního místa nevzdal ani ve třetím kole a ve finále byl sice jen hod, ale přece jenom lepší než Linus Carlsson (-42). Za těmito opravdovými Mistry skončil s poměrně velkým odstupem Joona Heinänen (-31). Náš Jakub Semerád se skóre -30 bodů, tzn. jen o jediný bod za bronzovým Joonou, je čtvrtým nejlepším hráčem Evropy. Blahopřejeme. A blahopřejeme i Bohdanu Bílkovi, který patří v letošním roce do elitní discgolfové desítky.   

Trošku překvapivé je pořadí u kategorie FPO. Po všechna tři kola vedoucí Eveliina Salonen (-3) skončila až na třetím místě. Její dvě soupeřky si celý turnaj vyměňovaly pozici na 2. a 3. místě, prvenství si nakonec odnáší Henna Blomroos (-11), vicemistryní se stala Kristin Tattar (-9). Naše nejúspěšnější discgolfistka, Eliška Bártková, se umístila na krásném 11. místě, gratulujeme! 

Muži i ženy ve věku nad čtyřicet let hráli, jako by jim bylo znovu dvacet. Důkazem je vynikající skóre především Karla Johana Nyba (-51) a Villeho Piippa (-50), který skončil o pouhý hod za ním, a třetího Anderse Swärda (-47). Samozřejmě nesmíme zapomenout na Tomáše Dostála a jeho krásné desáté místo, skvělá práce, Tome!

Pořadí žen stejně jako u mužů není příliš překvapivé, protože na prvních místech se střídala od prvního kola stále stejná jména. My máme jistě radost, že nakonec obhájila zlato Slovenka, Katka Boďová (-10). Stříbro si odnáší Natalie Holloköi (+4) a bronz Lena Brammer Nielsen (+6).

Z našich starších hráčů byl velice úspěšný Daniel Večer. Nejen svým esem už v prvním kole, ale i skvělým umístěním. I když v kategorii MP50 obsadili první tři místa Richard Kappling (-35), Jonas Hälleblad (-33) a Mehdi Boukarabila (-28), jeho šesté místo je pro naši reprezentaci skvělý úspěch!

Zdá se, že ženy nad padesát let, z kategorie FP50, se už od prvního kola s velkým odhodláním pustily do soutěžení. V něm ukázaly svou zdatnost, spoustu schopností a výdrže. Do jejich čela se postavily Lydie lykke Hellgren (+5), Susan Fischer (+10) a Christine Hellstern (+15).

A jsme u dvou nejstarších kategorií, MP60 a MP65. Už jsme se zmínili, že jejich účast na turnaji takového významu je obdivuhodná. Ale na druhé straně, pokud hrají několik let discgolf, jenom dokazují, jak právě tento sport udržuje člověka ve fyzické i psychické kondici. Takže v MP60 jsou na tom nejlépe Paul Franz (-10), George Braun (-9) a Joakim Grahn (par). Těsně za bronzovou medailí, jen o dva hody, je náš výborný Karel Kolář.

V kategorii MP65 si uznání zaslouží a s medailemi odchází Charlie Mead (+10), Rudolf Haag (+27) a Werner Kuster (+30).

Nejmladší reprezentanti každým dalším kolem dokazují, jak v budoucnu bez problému nahradí své jen o něco málo starší spoluhráče. Díky své energii a akčnosti dosáhli těchto výsledků: velice nadějný Daniel Davidsson (-34) byl celou dobu s jistotou první, jeho skvělý výkon by stačil na třetí místo v kategorii Open! Druhé místo obsadil Mathias Villota (-28) a třetí Evald Sandermoen Øwre (-25). Petr Striegler ve velmi nabité kategorii obsadil krásné deváté místo, gratulujeme!

Tři nejlepší nejmladší discgolfistky se na vedoucích místech všechna kola střídaly. Ve finále si pak už ale Silva Saarinen (-8) vybojovala místo první, za ní se musely spokojit s druhým místem Weronika Zieminska (-3) a třetím Matilda Ringbom (par).

EDGC 2021 je minulostí. Ať to lítá na budoucím EDGC 2023!

EDGF Mistrovství Evropy v discgolfu 2021 je organizováno ČADG za podpory následujících partnerů: NSA, Středočeský kraj, Discmania, Kostka Stav s.r.o., proDiscgolf.cz, město Benešov, Discgolfpark, Lesy ČR a.s., PDGA, EDGF, Kofola a.s. Všem partnerům děkujeme.

3

Related Posts

Konopiště Open Instagram

{"error":{"message":"Error validating access token: Session has expired on Wednesday, 17-Jan-24 06:50:31 PST. The current time is Friday, 21-Jun-24 04:02:59 PDT.","type":"OAuthException","code":190,"fbtrace_id":"AfVv8E7CYb-PR1U-yw9ndSr"}}

Discgolf v České republice

Na konci roku 2010 nám do životů vstoupil discgolf. A my se okamžitě zamilovali. Vzali jsme si za cíl udělat z discgolfu příští český národní sport. V průběhu let jsme na to nezapomínali – postavili jsme přes 70 discgolfových hřišť, zorganizovali desítky turnajů a naučili házet tisíce discgolfistů. Očividným dalším krokem bylo dostat český discgolf do celosvětového povědomí pomocí velkého mezinárodního turnaje. Na scénu přichází Konopiště Open.

Organizátor

Hlavní partneři

Partneři