Konopiště Open 2018 – rekapitulace finálového kola

Konopiště Open 2018 je už součástí české discgolfové historie a my Vám přinášíme krátké poohlédnutí za finálovým kolem. Dnešní den byl snad nejhezčím dnem z období, které jsme zde na Konopišti strávili. Nejlepší hráči světa spolu se slunečným a teplým počasím přilákali do konopišťského zámeckého parku spoustu diváků. Dnešním večerem však celá tato pohádková a historicky největší událost na české discgolfové scéně končí. Největší matadoři zde pobývají již od konce června a ještě tu nějaký čas zůstanou, protože přestože turnaj skončil, je třeba všechno sbalit, uklidit a převézt.

McMahon nenechal nic náhodě a své vítězství si pohlídal

Eagle McMahon, vítěz Konopiště Open 2018. Photo credit: Eino Ansio & Innova Europe

Eagle McMahon si s přehledem udržel vedení a stal se vítězem Konopiště Open 2018. I když Simon Lizotte a Paul McBeth dělali co mohli, Eagle si především svými výkony v prvních dvou kolech (obě kola -16) vybudoval komfortní náskok, takže i když ve třetím kole zahrál “jen” -12, na výhru mu to stačilo a před druhým Simonem skončil o 5 hodů. První tři jamky byly v podání McMahona rozpačité, jelikož na nich zahrál tři pary, možná se projevila nervozita a tíha finálového kola. Nicméně poté začala dlouhá série 8 birdie v řadě a rázem Eagle všechny fanoušky uklidnil. Jeho vítězství je především postaveno na skoro bezchybném puttování uvnitř kruhu s neuvěřitelnou úspěšností 98% a velkým procentem trefených greenů. Eagle vyhrál svůj první Major turnaj v životě!

Lizottův útok na rekord hřiště

Simon Lizotte, stříbrný na Konopiště Open 2018. Photo credit: Eino Ansio & Innova Europe

Již od začátku byl na hru Simona Lizotta krásný pohled. I přes jeho občasné protočení panenek, kdy se mu hod nevyvedl úplně podle jeho představ, stejně na většině jamek zahrál birdie. Na poslední, 18. jamce Simon útočil na rekord hřiště, dříve stanovený jeho kolegou z teamu Discmania, Eaglem McMahonem. Simon nakonec rekord -16 pouze vyrovnal, protože svůj birdie putt na -17 daleko za hranicí desetimetrového kruhu neproměnil. Simon se jako obvykle mohl spolehnout na svůj puttovací um, ve čtvrtém kole byl z kruhu 100% úspěšný.

McBeth se dere do popředí

Paul McBeth, bronzový na Konopiště Open 2018. Photo credit: Eino Ansio & Innova Europe

Po třetím kole, kdy se zejména chybou na jamce č. 1 čtyřnásobný mistr světa Paul McBeth propadl do druhého flightu, zapojil v kole čtvrtém svůj pověstný Beast Mode a začal stahovat. S celkovým počtem 14 birdie a čistým kolem, tedy kolem bez bogey, ve kterém se Paul spoléhal především na svoje bezchybné puttování uvnitř kruhu, se vyšvihl na konečné třetí místo.

Eveliina Salonen těsně zvítězila v kategorii žen

Eveliina Salonen, vítězka Konopiště Open 2018. Photo credit: Eino Ansio & Innova Europe

Henna Blomroos včera i dnes doslova řádila a zahrála dvakrát za sebou konzistentní výsledek -3 za kolo. Ani to však nestačilo na fantastickou Eveliinu, která ustála tlak vyvíjený Hennou. Je vidět, že oproti předchozím ročníkům už Eveliina nepřijíždí jako roztřesená dívka, ale sebevědomá hráčka. Celkově byl na jejich hru dech beroucí pohled. Catrina Allen se umístila na třetím místě.

Z českých hráčů získal nejlepší umístění Lukáš Filandr

Do finálového kola prošli pouze dva čeští borci – čtyřnásobný juniorský mistr ČR Jakub Knápek a pětinásobný mistr ČR Lukáš Filandr. Lukáš vedl nad Kubou o jediný hod, dnes však náskok ještě výrazně zvětšil, když zahrál krásných -5 oproti Kubovi, který s velkou dávkou smůly zahrál +1. Už ale jenom fakt, že se čeští hráči probojovali do finálového kola na Majoru, kde je taková konkurence, že už tu nikdo lepší být nemůže, je radostí pro český discgolf a předzvěstí příchodu velkých úspěchů našich reprezentantů.

Chcete-li si zpětně prožít zážitky z Konopiště Open 2018, projděte všechny články tady na webu včetně play-by-play videí, instagram @konopisteopen a články na PDGA.